מתי צריך עורך דין לליטיגציה?

עורך דין לליטיגציה

האם אתם יודעים מהו עורך דין לליטיגציה? למה הוא משמש? מתי צריך אותו? ובכן, מדובר באנשי מקצוע בעלי חשיבות רבה בעת שהם מופיעים בבית המשפט. המומחיות שלהם היא בנושא ההתדיינות המשפטית.

מהי ליטיגציה?

תחום הליטיגציה רלוונטי לכל הקשור להתדיינות בבתי משפט, הן במישורים האזרחיים והן במישורים הפליליים, ועניין זה טומן בחובו בין היתר גם ליטיגציה מסחרית.

מהו תפקידו של עורך דין לליטיגציה?

עורך דין לליטיגציה מסחרית מגיע לבית במשפט בכדי לנסות וליישב בין גורמים מסחריים המסוכסכים אחד עם השני, סכסוכים הנדרשים לנקיטת תהליכים משפטיים, הקשורים לחוזים אשר נחתמו בין הצדדים המסוכסכים.

בנוסף, הוא מייצג לקוחות במקרים שנוצרו למשל סכסוכים בין בעלי מניות, זאת למרות שיש להם חוזים כתובים עליהם חתמו. כמו כן הוא מייצג בין היתר יזמים, חברות, בתי עסק ועוד.

אמנות הייצוג בבתי המשפט

ישנם גם עורכי דין שאינם לאו דווקא עוסקים בייצוג משפטי, אולם זהו תפקידם העיקרי של עורכי דין מתחום הליטיגציה. יש להתמחות בנושא, לצבור ניסיון רב, לדעת בבירור ולעומק כיצד העניינים מתנהלים בבית המשפט. עורך דין שאיננו בעל ניסיון ואיננו מגלה בקיאות בתחום, אף עלול לגרום ללקוחותיו לנזקים.

עורך דין מקצועי, ידע לנתח גם את הצד שכנגד, את טיעוניו, לנתח את זווית הראייה של בית המשפט, עליו לשכנע את כל הגורמים הרלוונטיים שהלקוח שלו הוא זה שצודק. יש לדעת כיצד לשכנע, כיצד להביא טיעונים, להבין את החוק ואת התקנות מלפני ומלפנים.

עורך דין מומלץ

אם אתם צריכים עורך דין לליטיגציה, בחרו במשרד עורכי דין שחר ולר בעל מוניטין רב שנים, עם ניסיון בייצוג לקוחות בתחומי הסכסוכים האזרחיים, אשר ייצג אתכם גם בבתי משפט מחוזיים וגם בבית המשפט העליון, ולא רק, אלא גם בהליכי בוררות.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מהי הדרך לקבלת אזרחות?
מדינת ישראל מאפשרת קבלת אזרחות ישראלית על ידי מגוון רחב של סיבות, אך סיבות החייבות להיות מוכחות בחוק....
קרא עוד »
מאי 09, 2020
בניית אתרים ייעודיים לעורכי דין
בניית אתרים לעורכי דין עורכי דין מנהלים את העניינים המשפטיים עבור הלקוחות שלהם, אך במקביל הם מנהלים...
קרא עוד »
אוק 27, 2020
מהי הדרך הנכונה לשתף את הילדים בהחלטה להתגרש?
גירושים ופירוק של משפחה הם מצבים קשים וכואבים, מה גם שהילדים מוצאים עצמם מעורבים במצב הקשה שנוצר...
קרא עוד »
אוק 06, 2021