כל מה שאתם צריכים לדעת על דיני משפחה

העתיד שלכם בסכסוכי גירושין או משמורת, תלוי בתוצאה. נושאים מורכבים אלה דורשים ייצוג על ידי עורך דין לענייני משפחה, כי הוא יודע מה עליו לעשות ואתם יודעים שתוכלו לסמוך עליו.

עורכי דין לענייני משפחה קיבלו הכשרה לפתור בעיות משפטיות תוך גישה יעילה למערכת היחסים של בני הזוג. הם אמורים להצטיין במציאת פתרונות לבעיות קשות ובהגנה על לקוחות הן במו״מ ביניהם, והן מול בית המשפט.

עורך הדין לענייני משפחה יפעל ליצירת גישה מותאמת אישית לצרכי המשפחה הייחודיים שלכם, ויחבר אתכם לאמצעי תמיכה ומשאבים שישפרו את החוויה שלכם במהלך השינוי שעוברת המשפחה שלכם.

מה עושה עורך דין לענייני משפחה?

בתקופה שבה אתם נמצאים במצב משפטי – עקב התמוטטות מערכת היחסים שלכם או עקב הצורך לקבל החלטות לגבי משמורת ורכוש – חשוב לדעת מה יכול עורך הדין לעשות עבורכם. לדוגמה:

להקל על נטל מילוי הניירת: רוב התיקים העוסקים בדיני המשפחה מלווים במילוי מסמכים רבים. עורך דין לענייני משפחה יעזור לכם להבין טוב יותר את המסמכים האלה.

להפוך את ההליך לפחות רגשי: כשאתם מתמודדים בעצמכם עם הבעיות המשפחתיות שלכם, זה עלול להכריע אתכם מבחינה רגשית. עורך דין לענייני משפחה יעזור לכם להתמקד בנקודות החשובות ביותר, ובכך הוא יוכל להפחית את המעורבות הרגשית.

שכירת עורך דין לענייני משפחה: עורך דין מומחה בתחום יאפשר לכם להבין טוב יותר את תנאי ההסכם ביניכם. תהליך גירושין כולל בדרך כלל שלבים שונים, לרבות החלפת מסמכים כספיים, ניהול משא ומתן, קבלת דוחות ממומחים או הופעה בבית המשפט. עורך הדין שלכם יקל עליכם ויעזור לכם להבין ולנווט בשלום דרך השלבים הללו.

סוגי תיקים בדיני משפחה

עורכי דין מומחים בדיני משפחה פועלים מתוך אמונה שהזכויות, החובות וההרשאות הקשורות ליחסים משפחתיים, הם מהקדושים ביותר הקיימים בחברה. בהתאם לכך אתם צפויים לקבל מעורך הדין שלכם ייצוג מכובד ומקצועי, מתוך הבנה שכל משפחה היא ייחודית, מיוחדת וחשובה. המטרה של עורך הדין היא להשיג את התוצאות הטובות ביותר עבורכם, ובמקביל לספק גם את השירות האישי הטוב ביותר.

כדי להבטיח שעורך הדין אכן יכול לעזור לכם להבין את הזכויות והחובות המשפטיות שלכם, הנה כמה מהתחומים ששייכים לתחום של דיני משפחה:

  • פרידה וגירושין
  • משמורת ילדים
  • הגנת נכסים
  • חלוקת רכוש
  • קביעת הכנסה ותמיכה
  • ערעורים

בית משפט מול גישור – במחלוקות משפחתיות

גישור – מדובר בדרך התנדבותית ליישוב מחלוקות, שבה מגשר מיומן מסייע לצדדים שהם בעלי עמדות מיקוח שוות יחסית, לפתור מחלוקות בנושאים הנוגעים למשפחה שלהם.

בית משפט – מקרים שבהם בני הזוג שנפרדים לא יכולים לפעול יחדיו כדי לקבל החלטות לגבי הכספים, הרכוש או הטיפול בילדים, הם יכולים לפנות לבית המשפט ולקבל את ההחלטות שהשופט יקבל עבורם.

 

מאמר זה נכתב בשיתוף עו״ד פלילי יעקב שקלאר >> https://www.shklyar-law.co.il/

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
אילו שירותים מציע נוטריון מוסמך?
כמעט כולם יודעים כי כאשר אנו נזקקים לשירותים משפטיים, עלינו לפנות לעורכי דין. בין מדובר בהגשת תביעה,...
קרא עוד »
אוק 07, 2020
איך לבחור חברה לייעוץ עסקי?
חברות ייעוץ עסקי מספקות שירות שעוזר לעסקים לצמוח ולהרחיב את העסק שלהם. זו הסיבה שהם היו כל כך...
קרא עוד »
ינו 15, 2023
חוק ביטול עסקאות רכישת ריהוט
במידה וביצעתם עסקת רכישת ריהוט שהתחרטתם לגביה - המאמר הבא הוא בשבילכם: בתקופה כזו של השנה בה...
קרא עוד »
נוב 18, 2020