מתי מומלץ להסתייע בעורך דין ליקויי בנייה?

במצב אידיאלי, כל דירת קבלן תימסר לרוכש בצורה תקינה לחלוטין, ללא שום ליקויים. אך למעשה, לא מעט אנשים מדווחים על כך כי גילו זמן מה לאחר קבלת המפתח ליקויים כאלה או אחרים. נסביר מתי מומלץ לפנות אל עורך דין ליקויי בנייה ובמה חשיבותו. 

האם למהר לתבוע בשל גילוי ליקויי בניה 

לא כל ליקויי בניה מהווה תיכף ומיד עילה לתביעה משפטית. היווצרות ליקויים או טעויות בפרויקטים מורכבים בבניה הם חלק מהחיים. יחד עם זאת, במידה ונמצאו ליקויים, הקבלן צריך לתת את המענה. כלומר, במידה ופניתם לקבלן ודיווחתם לו על הליקויים עליו להסדיר את כל הדרוש טיפול בתוך פרק זמן סביר. באם לא עשה כן, או אז כדאי להסתייע בשירותיו של עורך דין ליקויי בנייה. חשוב לציין כי מחובתו של קבלן לתקן ליקויים לא רק כאלה שהתגלו בתוך פרק זמן קצר. ישנם ליקויים שטיבם מתברר רק כחלוף זמן. לדוגמא תקלות רטיבות, נזילות וכדומה. במילים אחרות, עורך דין יכול לסייע גם אם הדירה מאוכלסת ואתם מתגוררים בדירה מזה זמן. 

לתיאום פגישת ייעוץ, צרו קשר באתר: https://www.hahn-law.co.il/

הקבלן מנסה להתנער? זכותכם לתבוע 

באם קבלן מתנסה להתנער מעצם חובת התיקון או מוכן לתקן רק חלק מהליקויים, או אז מומלץ להסתייע בעורך דין. עורך הדין יוכל לפעול בכל הכלים המשפטיים על מנת לחייב בביצוע מלוא התיקון, של כל הליקויים. בנוסף, במידה ונוצרו נזקים משניים, למשל רכוש ניזוק בשל רטיבות, נוצרו עלויות בגין הוצאות שכר דירה, ניתן לתבוע גם פיצוי כספי. במידת הצורך, עורך דין ליקויי בנייה יכול לתבוע בשמכם להכיר בירידת ערך הנכס בשל ליקויים. אם אינכם רוצים לחוש חסרי אונים ורוצים לקבל את המגיע לכם מהקבלן, פנו למשרדו של עורך הדין האן שמעון. 

 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

תביעת סיעוד

תביעת סיעוד

תביעת סיעוד היא ערוץ משפטי פרטי חיוני מאד למבוטחי חברת הביטוח הפרטיות. אם יש לכם ביטוח סיעודי מחשש לתאונת דרכים או תאונת עבודה, מחלת מקצוע

קרא עוד»