מה תפקידו של עו"ד תכנון ובניה?

עורך דין תכנון ובנייה הינו איש מקצוע אשר אחראי לייעץ ללקוחות בהיבטים המשפטיים של תכנון, פיתוח ובנייה.

ניתן לחלק את תפקידו של עו"ד תכנון ובנייה לשני חלקים שונים: החלק הראשון הוא לייעץ ללקוחות בהיבטים המשפטיים של פיתוחים בהם הם מעורבים בתהליך התכנון. החלק השני הוא לייעץ ללקוחות בהיבטים משפטיים הקשורים לפיתוח נכסים, לרבות, אך לא רק, ליסינג, משכנתאות, חוזי בנייה וחוזי שכירות.

עורכי דין תכנון ובנייה אחראים לפיקוח על פיתוח פרויקט. הם אחראים לוודא שכל האישורים והרישיונות קיימים ושכל תקני הבטיחות עמדו. על עורכי הדין לתכנון ולבנייה גם לוודא שהוגשו דוחות השפעות סביבתיות כלשהן, וכן לוודא שכל תוכניות בנייה עומדות בחוקי הייעוד המקומיים.

חוזים ומשא ומתן הם המשימות החשובות ביותר עבור עורך דין בנייה. הם גם עוזרים בעריכת חוזים, סקירת מפרטים ומסמכים משפטיים אחרים.

עורכי דין בנייה מייצגים לקוחות במשא ומתן על חוזי בנייה, עיון במפרטים ומסמכים משפטיים נוספים על מנת לוודא שהם עומדים בחוק, בוחנים חוזים לעמידה בחוק לפני ביצועם ומייעצים ללקוחות בנושאי ציות, ומתמודדים עם התננגדויות לבנייה. 

איך מתמודדים עם התנגדויות?

התנגדות היא מסמך שניתן להגיש כדי להביע התנגדות להיתר. הוא מוגש בדרך כלל על ידי אדם או קבוצת אנשים שאינם מרוצים מהיתר ורוצים להביע את חששותיהם.

במקרים מסוימים, ניתן להגיש התנגדויות על ידי צדדים שלישיים כגון ארגונים ללא מטרות רווח או סוכנויות ממשלתיות אחרות.

ניתן להגיש התנגדות גם אם המבקש אינו עומד בקריטריונים מסוימים, כגון אם אינו זכאי להיתר, הפר תנאים מסוימים של היתר קודם או הורשע בפלילים מסוימים.

ניתן להגיש התנגדויות באופן אנונימי במקרים מסוימים, אך לרוב מלוות אותן בפרטי התקשרות, כך שמקבל ההחלטות יודע מי מגיש אותן. למידע נוסף עו"ד אלעד ויסטוך

 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

עורך דין מסחר – מה הוא מציע לכם?

עורכי דין מסחריים הם עורכי דין המטפלים בהיבטים המשפטיים והמשפטיים של עסקאות מסחריות. לעתים קרובות הם נקראים לייעץ ללקוחותיהם בנושאים כמו ממשל תאגידי, חוזים, זכויות

קרא עוד»

בודק שכר – כל מה שחשוב לדעת

בדיקת שכר היא מקצוע הכרוך בבדיקת נכונות נתוני השכר. מאמר זה מספק תובנות כיצד אתה יכול להפוך למומחה בתחום זה ולהרוויח שכר מחיה עם המיומנויות

קרא עוד»