מדוע יש להיוועץ עם עו"ד טרם חקירה במשטרה?

ד' מעולם לא היה מעורב בפשיעה קודם לכן, ובטח לבטח שלא דמיין את עצמו ישוב כשהוא מתוח ומבוהל בחדר החקירות המשטרתי. האם הוא הובל לשם בכפייה? לרוב אין אלו פני הדברים, והנחקרים מזומנים באדיבות על ידי פקידות תחנת המשטרה הסמוכה. עם זאת, מדובר בתרחיש מבהיל ועל אחת כמה וכמה כאשר מדובר באדם ישר מן השורה.

מדוע ד' מצא עצמו בחדר החקירות?

כשבוע לפני שיחת הטלפון מפקיד המשטרה, לסור אל התחנה הקרובה, ד' קיים מסיבה בדירתו עם מספר חברים מן הלימודים. הערב עבר בנעימים, אך גם שילב שימוש בסמים קלים.

השכנים שהתלוננו בפני השיטור העירוני, כלל לא חשבו או הוטרדו מן השימוש בסמים שנעשה בחדרי חדרים, ולא הפריע את מנוחתם, אך ד' וחבריו פשוט פספסו את השעה המותרת להקמת רעש, ועל כך הם עוררו את זעמם של הדיירים.

כאשר כוחות השיטור הגיעו כדי להפסיק את מפגע הרעש, הרי שריח המריחואנה הפך את הסיור הרגיל, לכדי איסוף סמים מכל אחד מן הנוכחים. מהר מאוד התברר כי בדירה ישנה כמות של למעלה מ-15 גרם מריחואנה, נתון אשר די בו כדי לחשוד כי בעל הדירה עסק בסחר מודע בסמים.

האם ד' יכול להתמודד עם החקירה בעצמו?

רבים הבטוחים בחפותם מבצעים טעות מרה ופוקדים את חדר החקירות ללא כל עצה או הכוונה. עם זאת, ההמלצה הגורמת היא לפנות לקבלת ייעוץ מטעם עורך דין פלילי אשר ילווה את התהליך ויגלול בפני החשוד את זכויותיו, משמעות החקירה בהיבט המשפטי ואת מהלכי הפעולה הנכונים כדי לצלוח את החקירה בשלום.

מדוע הדרכה שכזו היא כה חשובה? כיוון שמטרתה של החקירה היא לא אחרת מאשר לאסוף ראיות. ראיות אלו לא חייבות להיות בשטח, והן טבועות בפיו של החשוד. כל מילה וכל משפט שנאמר, עלול ואכן לרוב משמש את החוקרים לצורך הגשת כתב אישום. כמו כן, תשובותיו של הנחקר הינן בעלות ערך ראייתי לכל דבר ועניין.

דעו את זכויותיכם

ד' יכול לממש את זכות השתיקה הקבועה בחוק, ובכך לסכל את מאמצי החוקרים, אך האם זוהי באמת הדרך הנכונה? רצוי לדעת להתנהל נכונה בחקירה ולשתף פעולה עם המשטרה. עם זאת, אם ישנן שאלות עליהן ד' איננו יודע לענות, מומלץ שייוועץ וידע כי כל מילה וכל סברה שיוצאת מפיו, הרי שמרגע שנאמרה אין היא עוד בבעלותו.

על כן, הקפידו להיוועץ עם עורך דין אשר יתווה לכם את הדרך הנכונה להתמודד עם הסיטואציה הלא השגרתית. הקשיבו לו בדריכות, והיו סמוכים ובטוחים שתתנהלו באופן נכון ואף רגוע יותר בחקירה, החל מן הרגע שתבינו את ההליך ומשמעותו.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

עורך דין מסחר – מה הוא מציע לכם?

עורכי דין מסחריים הם עורכי דין המטפלים בהיבטים המשפטיים והמשפטיים של עסקאות מסחריות. לעתים קרובות הם נקראים לייעץ ללקוחותיהם בנושאים כמו ממשל תאגידי, חוזים, זכויות

קרא עוד»

בודק שכר – כל מה שחשוב לדעת

בדיקת שכר היא מקצוע הכרוך בבדיקת נכונות נתוני השכר. מאמר זה מספק תובנות כיצד אתה יכול להפוך למומחה בתחום זה ולהרוויח שכר מחיה עם המיומנויות

קרא עוד»