טופס 5329 – לא עוד טופס

טופס 5329 - לא עוד טופס

טופס 5329 הוא דוח המיועד לקבל מידע מהאזרח על מקורות ההכנסה שלו בארץ ובחו"ל. ישראלים רבים אשר רשות המיסים חושדת כי יש להם הכנסות אשר אינן מדווחות ולכן אין תשלום מס בגינן, קיבלו בשנים האחרונות מסמך זה לביתם והם מחויבים למלא אותו במידע הנדרש ולהחזירו לרשות המיסים.

הרשות תבחן את התשובות ועל פיהן יוחלט לסגור את התיק או לחילופין להיכנס לחקירה מעמיקה יותר אם הלקוח אינו מצהיר גם באמצעות טופס זה על הכנסותיו. אם לרשות המיסים קיים מידע מוצק על הלקוח, הם יפתחו בהליכי חקירה ובהליך פלילי.

טופס 5329

אין מדובר בטופס פשוט אלא בטופס אשר הוא הצהרה אמיתית שהלקוח עומד מאחוריה, לחצו כאן כדי לקרוא על הנושא בהרחבה. ברוב המקרים עצם קבלת הטופס מעידה על כך שלרשות המיסים יש מידע פיננסי מסוים.

הטופס כולל פרטים מזהים של האדם או בני הזוג, פתיחת תיק ניכויים, פרטי השתכרות כעצמאי או כשכיר, הכנסות נוספות כדירקטור בחברה או כבעל מניות. כמו כן מידע על נכסים שברשותו כמו דירות וכלי רכב.

עם הגשת טופס זה יש לצרף אליו כמה מסמכים המעידים על הכנסות כשכירים כמו טופסי 106 וטופס ריכוז ניכוי מס במקור 857 של עצמאים לשנתיים אחרונות.

עורך דין מיסוי

במקרים מסוג זה לא לוקחים סיכונים וחייבים לשכור את שירותיו של עורך דין משה קריסי העוסק בתחום המיסוי ומכיר את כל החוקים ואת כל הנהלים על כל רובדיהם. עורך הדין יבחן את המקרה ובהתאם לכך ינקוט בשיטה הנכונה ביותר עבור הלקוח. המטרה היא לעשות כל שניתן כדי שלא יינקטו צעדים פליליים.

אם הלקוח יספר לעורך הדין כי אכן הייתה לו הכנסה שלא דיווח עליה, ההמלצה תהייה לבצע גילוי מרצון, להצהיר על ההכנסה ולשלם את המס שהיה אמור לשלם על עסקה זו.

מדובר בעסקאות כמו קבלת כספים בגין שכר דירה, העלמות מס על עסקאות ספציפיות, כספים אשר הלקוח הפקיד בחשבונות בנק זרים בחו"ל ועוד.

כדי למנוע הליכים פליליים, ישלם הלקוח כופר שהוא סכום כספי משמעותי וכך ייסגר התיק.

 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מתי צריך עורך דין לליטיגציה?
האם אתם יודעים מהו עורך דין לליטיגציה? למה הוא משמש? מתי צריך אותו? ובכן, מדובר באנשי מקצוע בעלי חשיבות...
קרא עוד »
ספט 13, 2021
חשיפת הבלתי נראה: מה שלא ידעת שהיית צריך לדעת על בחירת עורך דין מקרקעין
בחירת עורך דין מקרקעין יכולה לעיתים להרגיש כמו לנווט במבוך מורכב. בעוד שאתה עשוי להתמקד בהתמחות של...
קרא עוד »
אוק 11, 2023
עורך דין רשלנות רפואית
מקרים מצערים של רשלנות רפואית יכולים להביא עמם פגיעות משמעותיות והשלכות מרחיקות לכת על בריאותם של...
קרא עוד »
אפר 03, 2021