שובבים – כל מה שצריך לדעת

 

בעבור אלו מכם שלא יודעים, שובבים זהו הכינוי לשישה השבועות שמהלך נהוג לקרוא את ספר שמות. במהלך כל אחד מהשבוע הללו קוראים פרשה אחת, ובמצטבר 6 פרשות – שמות, וארא, בא, בשלח, יתרו ומשפטים. קרוב לראש חודש אדר מגיע התקופה שבה אמורים לסיים את הפרקים, אך בשנה מעוברת התקופה הזה מעט ארוכה יותר.

בימי השובבים נהוג להתענות ולצום, וזאת על פי תורת הסוד והחסידות, והרי שכיום ניתן למצוא כמות גדולה במיוחד של שומרי מסורת ששומרים על הנוהג הזה וקוראים את 6 פרשות שמות במהלך 6 השבועות בתקופה שהזכרנו.

צום שפחות מוכר לציבור החילוני

הציבור החילוני פחות מכיר את צום שובבים, אשר מוכר בקרב הציבור המסורתי, אך לא בציבור החילוני. מצרים מבטאת את החסימה הנפשית שהייתה לעם היהודי באותה תקופה, והרי שבאמצעות הצום הזה יכול כל יהודי לעשות חשבון נפש ולהתחבר לעצמו וליהדות שלו בדרך שנכונה עבורו.

אם גם אתם רוצים להתחבר ליהדות שלכם ולדעת שאתם עושים את זה בצורה כזו שתגרום לכם להיות שלמים עם עצמכם, אז אתם רק צריכים להתחיל להקדיש מזמנכם כדי להבין איך הייתם רוצים לחוות את היהדות ומהי הדרך הנכונה עבורכם לעשות את זה כאשר מדובר על צום שובבים. אין ספק בכלל שזה יהיה חשוב מצדכם.

תתחברו ליהדות בדרך שלכם

דעו לכם שאם אתם רוצים להקדיש מזמנכם על מנת לעשות חשבון נפש ולהכיר טוב יותר את המצב שאתם נאלצים להתמודד אתו, אז יהיה כדאי לכם לחשוב ברצינות על הדרך שבה אתם הולכים לחוות את הצום המיוחד הזה. החוויה שבה קוראים את 6 הפרשות של ספר שמות תגרום לכם להתחבר בכל נפשכם ליהדות שלכם.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

תמלול לעורכי דין

אין ספק כי תמלול לעורכי דין נחשב לאחד מסוגי השירותים המוכרים ביותר. כל עורך דין יודע כי תמלול מקצועי ואיכותי, יכול להכריע לטובתו את המשפט.

קרא עוד»