4 טעויות נפוצות של רשלנות ברפואת שיניים

רפואת שיניים היא ענף חשוב מאוד ברפואה הישראלית. יחד עם זאת, מרבית הטיפולים שמוצעים בתחום רפואת השיניים אינם כלולים תחת חוק הבריאות הממלכתי. רוב הטיפולים מתבצעים באופן פרטי תוך תשלום גבוה מאוד על הטיפולים השונים. למרות המקצועיות שלרוב מאפיינת את ענף רפואת השיניים, חשוב מאוד לדעת כי לא פעם יש מקרים של רשלנות. במקרה של רשלנות בטיפול שיניים, ניתן לתבוע את הרופא או את הביטוח שבו הוא מבוטח.

מקרים שבהם ניתן לתבוע על רשלנות במסגרת טיפולי שיניים

הנה כמה מקרים שבהם ניתן לתבוע בגין טעויות של טיפול שיניים רשלני :

  1. ראשית כל, טיפולי שיניים חייבים להיות בהסכמה של המטופל. רופא חייב להציג בפני המטופל את כלל האופציות העומדות בפניו למתן טיפול כזה או אחר, בגין האבחנה שהו אבחן ובהתאם למצבו. ההסכמה של המטופל חייבת להיות מדעת, מלאה, מקיפה ועדכנית. על הרופא להיות אמין. אם הרופא ביצע טיפול כלשהו למטופל מבלי ליידע אותו בכל המידע הרלוונטי והמטופל מגלה זאת לאחר מכן בשל כאבים שונים שהוא סובל מהם או בשל כל סיבה אחרת, הוא יכול לתבוע את הרופא.
  2. רפואת שיניים כוללת מספר של תתי התמחויות. אם רופא השיניים מבצע טיפול שלא בתחום ההתמחות שלו ובשל כך יכול כמובן להסב נזק למטופל, ניתן לתבוע אותו בגין רשלנות רפואית. חשוב לוודא מראש איזה סוגי טיפולים הרופא מוסמך לבצע ואיזה לא.
  3. ישנם מקרים של רשלנות רפואית בטיפול עצמו. טיפולי שיניים כרוכים בסיכונים כאלה ואחרים, אך אם הרופא מבצע את עבודתו באופן רשלני ובשל כך נגרם נזק למטופל, הוא כמובן יכול להגיש תביעה בגין רשלנות רפואית וצריך ללמוד ולדעת איך לתבוע רופא שיניים .
  4. אם המטופל מגיע עם בעיה כלשהי שדורשת הפנייה למומחה כזה או אחר והרופא איננו מפנה את המטופל למומחה המדובר בשל מצבו, גם במקרה הזה מדובר על רשלנות שניתן לתבוע בגינה את הרופא.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

תביעת סיעוד

תביעת סיעוד

תביעת סיעוד היא ערוץ משפטי פרטי חיוני מאד למבוטחי חברת הביטוח הפרטיות. אם יש לכם ביטוח סיעודי מחשש לתאונת דרכים או תאונת עבודה, מחלת מקצוע

קרא עוד»