הסכם בין יורשים

יורשים הם אנשים זכאים לעיזבון של אדם שנפטר, לפי צוואה או לפי צו ירושה.

במקרים מסוימים, היורשים רשאים לשנות את חלוקת העיזבון ביניהם, כדי לקבל את החלק המתאים להם ביותר מהעיזבון, כאשר חלק זה אינו מופיע בצוואה או בצו ירושה.

למה צריך הסכם יורשים?

שינויים בחלוקת העיזבון נעשים לרוב לצורכי מס. שינויים אלה יכולים להתרחש רק לפני חלוקת העיזבון, שכן לאחר מכן, מדובר על הסדרים בין בעלי רכוש ולא בין יורשים.

ניתן לבצע את ההסכם במסגרת עריכת ההסכם בין היורשים עצמם, או במסגרת הסדרי הסתלקות מירושה, אשר מיועדים לאלה המצוינים בחוק בלבד: בן/בת זוג, צאצא, אח, או אחות של המוריש.

יחד עם זאת, הסכם בין יורשים נחשב לדרך העדיפה, נוחה ופרקטית מבין השתיים, אשר יש לערוך אותה בכתב ,גם במקרה של קיום הסכמה בעל פה.

דגשים לעריכת הסכם בין יורשים

  • צדדים להסכם חלוקה בין יורשים יכולים להיות רק היורשים החוקיים – לפי הצוואה, או לפי החוק. גם אם לא כל היורשים.
  • ההסכם יכול להתייחס לכל העיזבון או רק לחלק ממנו.
  • אם יש מנהל עיזבון, הוא יכול להציע לבית המשפט הסכם חלוקה – גם בהיעדר הסכמה של כל היורשים.בית המשפט יכול לאשר את ההצעה.
  • הסכם יורשים מקבל תוקף ברגע שהוא נחתם על ידי כל היורשים, בצירוף לצו ירושה, או צו קיום צוואה. לאחר מכם הוא מהווה חלק מהוראת חלוקת העיזבון.

לסיכום, הסכם בין יורשים, כמו גם שלבים אחרים במימוש צוואה (עריכת צוואה חוקית, הוצאת צו חלוקת ירושה והתנגדות לצו ירושה) צריך להיעשות באופן מקצועי בסיוע עו"ד, שכן מדובר על מהלך בעל תוקף משפטי. למידע נוסף, ייעוץ והכוונה – צרו קשר עוד היום! למידע אודות עורך דין לענייני ירושה

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

תביעת סיעוד

תביעת סיעוד

תביעת סיעוד היא ערוץ משפטי פרטי חיוני מאד למבוטחי חברת הביטוח הפרטיות. אם יש לכם ביטוח סיעודי מחשש לתאונת דרכים או תאונת עבודה, מחלת מקצוע

קרא עוד»